دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • معرفی مدیران ارشد
  • پژوهش و آموزش
  • ُسیستم نوبت دهی
  • کارکنان


نوبت دهی حضوری
نوبت دهی تلفنی
نوبت دهی اینترنتی
راهنمای استفاده از سیستم نوبت دهی
واحد IT
 

بررسی چالش های مرکز آموزشی درمانی شهید اکبرآبادی با حضور نمایندگان مجلس

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۹ | 
 بازدید نمایندگان مجلس از مرکز شهید اکبرآبادی مورخ 29 تیرماه با حضور دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دکترکوهپایه زاده رییس دانشگاه، دکتر توکلی معاون درمان دانشگاه، دکتر آقا خانی رییس دانشکده پزشکی و مسئولین مرکز فوق انجام شد.
در ابتدا دکتر بردبار ؛ مدیر عامل مرکز شهید اکبرآبادی عنوان نمود:  این مرکز یکی از قدیمی ترین مراکز درمانی است که رتبه بیشترین میزان تولد در کشور را دارد. همچنین دارای اعضای هیئت علمی توانمند است که با ارائه خدمات رایگان، بیماران کل کشور را تحت پوشش قرار می دهد.
وی مشکلات مرکز شهید اکبرآبادی  را بیان کرد و افزود: تامین اعتبار لازم برای تکمیل پروژه ساخت کلینیک ویژه و توسعه بیمارستان، خرید تجهیزات لازم برای مرکز، فرسودگی مرکز و ایجاد بیمارستان جایگزین از مهمترین  چالش های این مرکز می باشد.
دکتر بردبار با اشاره به تخریب درمانگاه مرکز شهید اکبر آبادی بخاطر مجاورت با ایستگاه مترو تصریح کرد: ما در اینجا با مسائلی همچون حضور مادران معتاد و بی خانمان، کودکان بی سرپرست و قشر محروم روبرو هستیم که هزینه های بسیاری برای بیمارستان به دنبال دارد.
مدیر عامل مرکز شهید اکبرآبادی خاطر نشان کرد: در مرکز 200 تخت خوابه شهید اکبرآبادی، سالیانه حدود 11 هزار زایمان انجام می پذیرد.
همچنین در این مرکز ، مددکار اجتماعی و کار درمان حضور دارند که مسائل مربوط به بیماران را بررسی و در صورت نیاز هماهنگی های لازم با اورژانس اجتماعی و سازمان بهزیستی ، صورت می گیرد.

سپس دکتر کوهپایه زاده اعلام نمود: با توجه به مجاورت ایستگاه مترو ، فضای فیزیکی مرکز شهید اکبرآبادی ، شرایط مناسبی ندارد و در راستای حمایت از سلامت مادران و کودکان باید طرحهای پیشنهادی در مجمع نمایندگان مطرح و تصمیم مناسبی برای ساخت بیمارستان جایگزین و تامین اعتبار لازم برای خرید تجهیزات لازم گرفته شود.

رییس دانشگاه با اشاره به وجود 60 تخت NICU در مرکز شهید اکبرآبادی گفت: خدمات در این مرکز نباید متوقف شود بلکه باید با ارائه راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت ، این مسئله را حل کرد.
حل مشکلات بیمارستان تخصصی اطفال شهید فهمیده، اخذ مجوز های لازم جهت جذب پزشک و کادر درمان، تامین اعتبار لازم برای استخدام اعضای هئیت علمی مورد نیاز از دیگر مواردی بود که توسط دکتر کوهپایه زاده مطرح شد.

در ادامه دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: با توجه به تخریب بخشی از فضای فیزیکی بیمارستان و ناپایداری در این مرکز، کار هتلینگ نیازمند هزینه های بالا می باشد ، لذا باید تصمیم بزرگی با حضور سایر مقامات برای ساخت بیمارستان جایگزین اخذ شود.
سیاوشی ، نماینده مردم تهران در مجلس بیان داشت: بر اساس گزارشات ارسالی در فرانکسیون زنان مقرر گردید تا از این مرکز بازدیدی در جهت حل مشکلات موجود  داشته باشیم تا خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

بازسازی بیمارستانهای فرسوده، توزیع عادلانه پزشک، ارائه گزارشات مربوط به بیماری های واگیر دار، ساخت بیمارستان جایگزین مرکز شهید اکبرآبادی در محل فعلی، استفاده از ظرفیت خیرین ، اعلام همکاری و حمایت  در راستای حل مشکلات مرکز شهید اکبرآبادی از اهم مباحثی بود که نمایندگان مردم تهران در مجلس بر آن تاکید نمودند.

در این جلسه مقرر گردید در مجمع نمایندگان تهران با حضور استاندار ، شهردار ، وزیر بهداشت و نمایندگان مجلس ، سناریوهای حل مسائل مرکز شهید اکبرآبادی طرح گردد.
 
گفتنی است خانم ها دکتر اولادقباد، دکتر سعیدی ، دکتر سیاوشی ، دکتر ذوالقدر  و آقای دکتر سروش ، نمایندگان مردم تهران در مجلس و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ایران از بخشهای مختلف مرکز شهید اکبر آبادی ( بخش زنان، نوزادان، زایمان ، LDR، NICU،IVF   ، بانک شیر و سازه کلینیک ویژه ) بازدید کردند.



CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 811 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر