دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)


سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


آشنایی با معاونت آموزشی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی

سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی

بایگانی بخش [اخبار پایگاه]

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 199 | تعداد کل بازدید های مطالب: 8,903 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ -

فرا رسیدن ایام ماه صفر بر تمامی شیعیان تسلیت باد

img_yw_news
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ -

بازدید مشاوران بین المللی و منطقه ای سازمان جهانی به منظور بررسی ارائه و کیفیت خدمات بالینی از مرکز آموزشی درمانی حمایت از مادران شهید اکبر

به گزارش روابط عمومی مرکز:دکتر جودیت براون مشاور بین المللی سازمان جهانی بهداشت ، دکتر اروا اویس مشاور منطقه ای سازمان جهانی بهداشت ، دکتر فریبا الدرازی مشاور منطقه ای سازمان جهانی بهداشت  روز سه شنبه 25 مهر ماه 1396در راستای پروژه های مشترک معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با سازمان جهانی بهداشت (WHO)  به منظور بررسی ارائه و کیفیت خدمات بالینی و مامایی با ریاست و مدیریت و مدیر پرستاری مرکز آموزشی درمانی حمایت از مادران شهید اکبر آبادی دیدار و از این مرکز بازدید نمودند. نمایندگان وزارت مطبوع خانم بابایی رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت و خانم ها مظاهری و اسلامبولچی کارشناسان اداره مامایی  در این بازدید حضور داشتند. در ابتدای این بازدید دکتر بدخش ریاست مرکز ضمن خوش آمد گویی به مهمانان ، گزارشی از خدمات ارائه شده به مادران ارائه نمودند.. در ادامه خانم برارپور مدیرپرستاری مرکز ضمن خوش آمد گویی به مهمانان به معرفی بخش های مختلف و توضیحاتی در رابطه با ارائه خدمات در این مرکز پرداختند. در پایان این جلسه جهت بررسی ارائه خدمات مامایی بازدیدی از بخش های مختلف از جمله اورژانس ، لیبر ، بخش مراقبت های قبل از زایمان ، بخش ژنیکولوژی و بخش بعد از زایمان ، بخش نازایی و IVF مرکز بعمل آمد و در انتها هیئت بازدید کننده از عملکرد و نحوه ارائه خدمات این مرکز رضایت خود را ابراز نمودند.   

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ -

23 مهر ، روز جهانی شستشوی دستها گرامی باد

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ -

برگزاری کلاس های آموزشی شستن دستها و آموزش چهره به چهره درون بخشی به مناسبت روز جهانی شستشوی دستها

      اهمیت شستن دستها در جلوگیری از  انتقال عفونت های بیمارستانی کاملا مشخص است . با شستشوی صحیح دستها ، خطر انتقال عفونت به حداقل می رسد. عفونتهای بیمارستانی از مشکلات جدی مراکز بهداشتی درمانی می باشند و هر ساله هزینه های زیادی را به بیماران و مراکز درمانی تحمیل میکند ، هم چنین  با شستن صحیح دستها می توان زنجیره انتقال عفونت از بیمار به پرستار و بالعکس ، از پرسنل به سایر همکاران و از بیمار به بیمار را قطع می کند. ما نیز برآن شدیم تا در این روز آموزش شستشوی دستها را در رده های مختلف بیمارستانی با برگزاری کلاس های آموزشی و آموزش چهره به چهره درون بخشی برگزار نموده و  به اهمیت شستن دستها تاکید مجدد نماییم . در پایان به تمام گروه های مختلف از جمله اساتید محترم (متخصص ) ، رزیدنتهای گروه زنان ، گروه پرستاری و مامایی، گروه کمک بهیار ، گروه خدمات ، همکارات واحد تاسیسات ، همکاران واحد حفاظت و به مادران نوزادان  محلول های ضدعفونی جیبی اهدا شد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ -

برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه مراقبت بحرانی از نوزاد در معرض خطر در مرکز آموزشی درمانی حمایت مادران شهید اکبر آبادی

کارگاه آموزشی دو روزه مراقبت بحرانی از نوزاد در معرض خطر مورخ 4 و 5 مهر ماه سال جاری در سالن آموزشی مرکزبرگزار گردید. در این کارگاه که با حضور جمعی از پزشکان و پرستاران و ماماهای مراکز خصوصی و دولتی سطح دانشگاه برگزار شد موضوعاتی از قبیل انواع موارد نیازمند جراحی ، تنظیم دما ، درمان مایع و گلوکز ، فرآیند انتقال نوزاد و ... توسط اساتید فوق تخصص نوزادان تشریح گردید.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ -

برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه مراقبت هم آغوشی و برقراری تماس پوست با پوست مادر و نوزاد در مرکز آموزشی درمانی حمایت مادران شهید اکبر آبادی

کارگاه آموزشی دو روزه مراقبت هم آغوشی و برقراری تماس پوست با پوست مادر و نوزاد مورخ 2 و 3 مهر ماه سال جاری در سالن آموزشی مرکز برگزار گردید. در این کارگاه که جمعی از پزشکان و پرستاران و ماماهای مراکز خصوصی و دولتی سطح دانشگاه حضور داشتند اساتید فوق تخصص نوزادان به موضوعاتی چون اهمیت تماس پوست به پوست مادر و نوزاد ، تولید و ترشح شیر ، شرایط و مراقبت های لازم برای تغذیه با شیر مادر و مدیریت دردهای زایمانی ، مفهوم مراقبت آغوشی ، مراقبت در حین مراقبت آغوشی و ... اشاره نمودند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ -

مراسم افتتاحیه بخش جدید LDR (زایمان) مرکز آموزشی درمانی حمایت مادران شهید اکبر آبادی

روابط عمومی مرکز: مراسم افتتاح بخش جدید LDR (زایمان)به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور دکتر بدخش رییس مرکز آموزشی درمانی حمایت مادران شهید اکبر آبادی ، مدیریت مرکز و جمعی از اساتید و پرسنل مرکز برگزار شد. در این مراسم ریاست مرکز از همکاران و نیز مساعدت مسولین و خدمت رسانی پزشکان متعهد در این امرتشکر نمود. لازم به ذکر است که در این بخش خدمات زایمان فیزیولوژک و سزارین ارایه داده می شود بدین ترتیب گام دیگری برای خدمت هرچه بیشتر به هموطنان محترم برداشته شد و نیاز ایشان برای مراجعه و ارائه خدمات هرچه بهتر برطرف گردید.

img_yw_news
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ -

شهادت امام سجاد (ع) بر تمامی شیعیان تسلیت باد

امروز روز پر کشیدن مردی است که در سالیان دراز، ، غم عظیم عاشورا را لا به لای بغض های مناجات ، به آسمان هدیه کرد و ای امام سجده کننده بر تربت کربلا، عروجت بر جاده های گل آذین بسته آسمان و رها شدنت از بی مهری های اهل زمین بر قلب های ما تسلیت باد.

img_yw_news
پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ -

تاسوعا و عاشورای حسینی بر عموم شیعیان و دل باختگان آن حضرت تسلیت باد.

img_yw_news
پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ -

برگزاری مراسم پر فیض زیارت عاشورا به مناسبت دهه اول محرم در مرکز آموزشی درمانی حمایت مادران شهید اکبر آبادی

محرم که می آید ،  بیرق های سیاه نشان  ماتم مدینه و آل محمد دارد ، آسمان گرفته و زمین بار سنگین امانتی را بر دوش می کشد که در محرم ٦١ حجت را بر بنی آدم تمام کرد یا باید حسینی بود یا چون زینب پیام کربلا را در هزارتوی تاریخ به نسل های آینده  ابلاغ کرد ... به گزارش روابط عمومی مرکز : همزمان با فرا رسیدن محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران با وفایش به منظور سهیم شدن در غم مولایمان امام زمان (عج) در سوگ جدشان، مراسم پر فیض قرائت زیارت عاشورا  و مداحی اهل بیت عصمت و طهارت در مسجد مرکز برگزار گردید هم زمان محیط داخلی نیزمتناسب با این ایام سیاه پوش شد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ -

آغاز هفته دفاع مقدس

img_yw_news
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ -

فرا رسیدن ماه محرم را بر عاشقان ابا عبداله الحسین (ع) تسلیت عرض می نماییم

محرم ماه خون و عاشورا ، روز قیام علیه کژی ها و ناراستی های همه ستمگران و ظالمان عالم است و حسین (ع) منادی آزادی و آزادگی، مبشر پیام دین جدش رسول الله (ص) به کوردلان و زیاده خواهان زمان خویش و همه زمانهای حال و پیش رو است. آنکه فرمود اگر دین ندارید ،لااقل در دنیای خویش آزاده باشید . پیشاپیش شهادت جانگداز سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) و برادر راست قامت و باوفایش آقا قمر بنی هاشم (س) و هفتاد و دو تن از یاران مخلص و جان بر کفش را در صحرای کربلا تسلیت و تعزیت عرض می نماییم  

img_yw_news
پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ -

حلول عید ولایت و امامت خجسته باد.

( من کنت مولا فهذا علی مولا ) حلول عید ولایت و امامت را که به شکرانه ی تکمیل دین و تتمیم نعمت همگان با عرشیان و فرشیان است ، محضر شما و همه ی شیعیان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ -

تقدیر و تشکر نماینده مردم شریف تربت جام ، تایباد و باخزر عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی از پرسنل و پزشکان مرکز

در راستای درمان بیمار ایراندوخت تیموری برخوردار ، جناب آقای جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده مردم شریف تربت جام ، تایباد و باخزر عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی از پرسنل و پزشکان مرکز بالاخص پزشکان و پرسنل مربوطه تقدیر و تشکر نمودند.  متن تقدیر نامه به شرح زیر است : استاد گرانمایه جناب آقای دکتر بدخش ریاست محترم بیمارستان حمایت از مادران شهید اکبر آبادی با سلام و احترام بدینوسیله از پرسنل و پزشکان آن مرکز جهت تلاشهایی که برای بیمار ایراندخت تیموری برخوردار انجام شده است کمال قدردانی و سپاس را دارم. بالاخص از شما مقام مسئول و استاد گرامی ، مدیرمحترم پرستاری سرکار خانم برارپور ، دکتر آزاده اکبری ، دکتر فرناز خداپرست و خانم معصومه حیدری سرپرستار ICU امیدوارم که اجر معنوی این شغل و لطف خداوند متعال همواره پشتیبان شما عزیزان باشد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ -

فرا رسیدن میلاد باسعادت امام دهم شیعیان، حضرت امام علی النّقی الهادی علیه السلام ، بر عاشقان طریقت اهل بیت علیهم السلام خجسته باد

فرا رسیدن میلاد باسعادت امام دهم شیعیان، حضرت امام علی النّقی الهادی علیه السلام ، بر عاشقان طریقت اهل بیت علیهم السلام خجسته باد

img_yw_news
پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ -

عرفه روزی است که خدا درهای مغفرت و بخشش و رحمتش را بر روی بندگان خود می گشاید

عرفه روزی است که خدا درهای مغفرت و بخشش و رحمتش را بر روی بندگان خود می گشاید

img_yw_news
پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ -

عید قربان، عید فداکاری، ایثار، قربانی، اخلاص و عشق و بندگی، مبارک باد

سربلندی ابراهیم، آرامش اسماعیل، امیدواری هاجر، عطر عرفه و برکت عید قربان را برای شما آرزومندم زندگیتان به زیبایی گلستان ابراهیم و پاکی چشمه‌ی زمزم عید سعید قربان مبارکباد 

img_yw_news
پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ -

مسابقات آمادگی جسمانی ویژه آقایان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت روز سه شنبه 7 شهریور ماه 1396 در سالن پردیس همت برگزار شد.

  در این مسابقات که در سطح دانشگاه ایران برگزار گردید از مرکز آموزشی درمانی حمایت مادران شهید اکبر آبادی آقایان رضا ندریان مقام دوم و ولی خانی آتمیانلو مقام سوم را از آن خود کردند.

img_yw_news
پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ -

برگزاری جشن به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی ( ع) و حضرت فاطمه (س) همزمان با اول ذی الحجه ، آغاز هفته دولت ، گرامیداشت روز پزشک و روز کارمند

روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی حمایت مادران اکبر آبادی: روز پنجشنبه دوم شهریور ماه 1396 مراسم جشنی به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی ( ع) و حضرت فاطمه (س) همزمان با اول ذی الحجه ، آغاز هفته دولت ، گرامیداشت روز پزشک و روز کارمند در آمفی تئاتر مرکز آموزشی درمانی حمایت مادران اکبر آبادی برگزارگردید. دکتر محمد حسین بدخش ریاست محترم مرکز ضمن تبریک و خوش آمد گویی به پزشکان و همکاران محترم مطالبی در رابطه با مقام و منزلت این عزیزان ایراد فرمودند. در انتهای برنامه با توجه با مصادف شدن روز اول شهریور ( سالروز تولد ابوعلی سینا ) و گرامیداشت روز پزشک و مصادف شدن چهارم شهریور با روز کارمنددر این مراسم از پزشکان و کارمندان نمونه مرکز تقدیر و قدردانی شد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ -

آغاز هفته دولت و سالروز شهادت دولتمردان عمل و اندیشه های سبز ، رجایی و باهنر گرامی باد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ -

روز پزشک و روز بزرگداشت بوعلی سینا گرامی باد

روز پزشک و روز بزرگداشت بوعلی سینا گرامی باد.

img_yw_news
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ -

شهادت نهمین اختر فروزان امامت حضرت امام محمد تقی (ع)بر عموم شیعیان تسلیت باد

شهادت نهمین اختر فروزان امامت حضرت امام محمد تقی (ع)بر عموم شیعیان تسلیت باد

img_yw_news
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ -

برگزاری کلاس آموزشی مدیریت بحران در مرکز آموزشی درمانی حمایت از مادران شهید اکبر آبادی

روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهید اکبر آبادی: کارگاه آموزشی مدیریت بحران ویژه کارمندان شاغل به منظور آموزش و آگاهی کلیه پرسنل در مرکز به همت واحد بهداشت حرفه ای روز پنجشنبه مورخ 26 مرداد ماه   سالجاری در سالن آمفی تئاتر مرکز  برگزار گردید. در این کارگاه ،  خانم چراغ زاده  کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز آموزش های لازم در خصوص حادثه غیر مترقبه ،اضطرار ، خطر طبیعی ، سوانح تکنولوژی و بحران . سطوح مختلف بحران و سازمان های مسئول امور 24 گانه و کمیته های برنامه ریزی این امور ارائه داد. همچنین به معرفی برنامه های عملیاتی استاندارد و وظایف مدیران و خصوصیات مدیر بحران و برنامه ریزی پیش از بحران و عملیات پس از بحران پرداختند. و درپایان به سوالات حاضرین پاسخ داده شد.

img_yw_news
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ -

تقدیر و تشکر همراهان بیمار سعیده کشاورز از پزشکان معالج

همسر بیمار سعیده کشاورز از تلاش های بی وقفه و صادقانه آقای دکتر بدخش و خانم دکتر هاشمی و همچنین کارکنان زحمتکش مرکز جهت مراقبت های دوران بارداری و تولد فرزند دلبندشان با نصب بنر تقدیر و تشکر کردند و از خداوند منان آرزوی توفیق روز افزون برای کلیه کارکنان مرکز مسئلت نمودند.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ -

ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام رضا علیه السلام مبارک باد

 

صفحه 1 از 8