نوبت دهی اینترنتی درمانگاه

 

مراجعه کننده محترم:

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما،لازم دانستیم اطلاعاتی مختصر ازخدمات مرکز آموزشی درمانی حمایت مادران شهید اکبرآبادی را در اختیار شما قرار دهیم لذا خواهشمند است دقت فرمایید.

خدمات بستری:

خدمات بستری این مرکز شامل بخشهای بستری: اورژانس/ پره ناتال (مراقبت قبل از زایمان)/اتاق زایمان/ اتاق عمل / بخش ویژه ی زنان(ICU وPOSTICU)/ بخش ویژه ی نوزادان (NICU وPOSTNICU)/جراحی نوزادان/ بخش نازایی(IVF)/بیماریهای زنان(ژنیکولوژی)/بخش سزارین(مراقبت بعد از زایمان) می باشد.

گواهی ولادت:

جهت اخذ برگ ولادت نوزاد ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی والدین به واحد صدور گواهی ولادت ضروری می باشد.

در خصوص مراجعین اتباع نیز ارائه ی اصل پاسپورت یا کارت آمایش والدین و عقدنامه به واحد گواهی ولادت ضروری است در غیر اینصورت از صدور گواهی ولادت معذوریم.

مدارک لازم جهت بستری:

  1. دستور بستری توسط پزشک مرکز.
  2. درصورت داشتن بیمه : کارت ملی الزامی است( و برای اتباع فرم تاییدیه بیمه الزامیست)
  3. شناسنامه یا کارت شناسائی عکس دار بیمار و همسر وی
  4. درصورت نداشتن بیمه: واریز نمودن ودیعه به صندوق بیمارستان.

تبصره 1: اتباع خارجی مراجعه کننده به مرکز نیز باید به هنگام بستری کارت اتباع دارای تاریخ معتبر یا عقدنامه سفارت یا پاسپورت خود را به همراه داشته باشند.در هنگام بستری ودیعه بستری واریز نموده و در اولین فرصت مدارک خود را تحویل واحد پذیرش نمایند.

تبصره 2:برای بیماران سرپایی دارای دفترچه بیمه روستایی مهر پزشک خانواده یا مرکز بهداشت الزامی می باشد.

تبصره 3: دارندگان بیمه ارتش، جهت صدور فرم، باید دفترچه بیمه و شناسنامه را به واحد پذیرش ارائه دهند.

اتاقهای خصوصی:

این مرکز به منظور تامین رفاه بیشتر برای مراجعین خود، اتاق های خصوصی با  امکانات بیشتر برای بیماران درنظر گرفته است که در صورت تمایل بیمار و همراه وی می توانند از این اتاق ها استفاده نماید.

خدمات سرپائی:

خدمات سرپائی این مرکز شامل درمانگاه های ذیل با حضور اساتید هیئت علمی دانشگاهی :

*درمانگاه پرناتال (مامائی) : با حضور فوق تخصص بارداری (پرناتالوژیست)

*درمانگاه ژنیکولوژی (زنان): با حضور متخصص زنان

*درمانگاه اطفال : با حضور فوق تخصص نوزادان

*درمانگاه داخلی

*کلینیک نازائی: با حضور فوق تخصص نازائی و ناباروری

*شنوایی شناسی

*انکولوژی و رادیوتراپی: با حضور فوق تخصص انکولوژی

*قلب بزرگسال و جنین: با حضور فوق تخصص قلب

*گفتاردرمانی و کاردرمانی

*سونوگرافی/ماموگرافی/رادیولوژی/ سنجش تراکم استخوان/

*پزشکی قانونی

*ژنتیک

به علاوه در درمانگاه این مرکز "کلاس های آموزش زایمان فیزیولوژیک/ شیردهی" برای خانم های باردار از هفته بیستم بارداری به بعد برگزار می گردد.

مقررات ترخیص:

ترخیص بیماران از ساعت 12 ظهر شروع شده وحداکثر تا ساعت 16  ادامه می یابد.بنابراین خواهشمند است از مراجعه به واحد ترخیص قبل از ساعت 12 خودداری نمایید.

به هنگام ترخیص ارائه ی کارت ملی یا شناسنامه ی بیمار و همراه و برای اتباع خارجی مدارک شناسائی معتبر مثل نامه ی سفارت، عقدنامه با مهرسفارت یا گواهی زوجیت الزامی است.

در صورت تمایل به ترخیص با میل شخصی تا قبل از ساعت 12 ظهر با همراه داشتن مدارک لازم جهت ترخیص ، واحد اطلاعات را از تصمیم خود باخبر سازید.

لازم به ذکر است ترخیص با میل شخصی پس  از هماهنگی با بخش مربوطه در صورت تائید پزشک کشیک و پزشکی قانونی مرکز ( درصورت عدم حضور پزشکی قانونی با تایید دفتر پرستاری) صورت می گیرد.

در صورت اصرار به ترخیص با میل شخصی مسئولیت وقوع هرگونه عوارض پس از ترخیص بر عهده بیمار و همراه خواهد بود.

واکسیناسیون نوزاد :

غربالگری نوزادان بستری در بخش نوزادان در 3تا5 روزگی نوزاد توسط این مرکز انجام می شود.

تمام واکسن های بدو تولد در بخش تزریق می گردد، چه نوزاد نزد مادر باشد و چه در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بستری باشد.

هنگام ترخیص نوزاد نیز قطره فلج اطفال در بخش سزارین (مراقبت های بعد از زیمان) به نوزاد خورانده می شود.لیکن چنانچه ترخیص از ساعت 14 گذشته باشد و یا در روزهای تعطیل صورت گیرد، پرسنل اورژانس عهده دار این وظیفه خواهند بود.

بانک شیر بیمارستان و کلینیک مشاوره شیردهی :

در آبان ماه 1398 نخستین بانک شیر مادران در تهران در این بیمارستان، جهت تغذیه و حمایت از نوزادان به ویژه نوزادان نارس افتتاح شده است، در این راستا مادرانی که شیر مازاد بر نیاز نوزاد خود دارند می توانند به بانک شیر این بیمارستان اهدا نمایند.

همچنین تمامی مادران محترم در صورت داشتن مشکل شیردهی،علاوه بر دریافت مشاوره شیردهی حین بستری ، پس از ترخیص نیز می توانند جهت مشاوره تلفنی شیردهی با تلفن 02155981090 بانک شیر بیمارستان تماس حاصل نمایند و یا به نزدیکترین مرکز بهداشت مراجعه نمایند.

 

 

Template settings